Warto wiedzieć:

Każdy smakosz dobrego alkoholu w pewnym momencie zadaje sobie pytanie: „a jak mi by to wyszło”? Większość z nas pewnie nigdy za tym tropem nie pójdzie i pozostanie przy fantazjach. Dla odważniejszych, którzy spróbują, własnoręczne destylowanie alkoholu może okazać się prawdziwą przygodą… lub nerwami i straconym czasem. Uniknąć tego drugiego pozwoli niewątpliwie dobrze dobrany sprzęt do destylacji.

Z całą pewnością jednym z najważniejszych elementów każdej domowej destylarni jest materiał. Świetnie pod tym względem sprawdza się stal kwasoodporna przeznaczona dla przemysłu spożywczego. Ważne, aby tworzywo nie wchodziło w żadne reakcje, co pozwoli uzyskać doskonałej jakości niezanieczyszczony trunek. W zależności, z jakiego sprzętu destylacyjnego korzystamy, produkt wyjściowy może dojść nawet do ponad 97 proc. mocy. Przy wyborze destylatora musimy wziąć pod uwag, gdzie chcemy pracować nad swoją śliwowicą, bimbrem czy brandy. Sprzęt, który wygodnie będzie obsługiwać w garażu bądź piwnicy, niekoniecznie nada się do kuchni i na odwrót. Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często będziemy destylować własny alkohol i w jakich ilościach. To wszystko może okazać się kluczowe przy wyborze odpowiedniego, dostosowanego do własnych potrzeb i oczekiwań urządzenia do destylacji. Ale bez względu na powyższe bardzo ważna jest przede wszystkim kwestia jakości. W tej dziedzinie powinno się unikać przesadnego oszczędzania. Tańsi producenci mogą oferować nie do końca sprawdzony sprzęt, często tworzony w złych warunkach, bez poszanowania zdrowia przyszłego konsumenta trunku. A przecież to właśnie my będziemy spożywać ten alkohol, wraz z rodziną i przyjaciółmi. Warto zdecydować się zatem na porządny, nowoczesny sprzęt, który zagwarantuje wysoką jakość i niepowtarzalny smak domowego wyrobu alkoholowego.

W sklepie internetowym Edinos.pl znajdziesz wysokiej jakości sprzęt do produkcji domowych alkoholi.

Posiadamy zarówno całe zestawy do destylacji, jak i pojedyncze produkty niezbędne do wytworzenia dobrego trunku (na przykład filtry oczyszczające czy kolumny do destylatora). Wysokiej klasy, przystosowane do wyrobów alkoholi materiały, z których zostały wykonane nasze produkty oraz ich unikalne konstrukcje powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających. Odpowiednie certyfikaty, które posiadają produkty to gwarancja bezpieczeństwa w ich użytkowaniu.

Profesjonalnie wykonany, solidny destylator to produkt, który umożliwi Ci wiele domowych eksperymentów. Nada się on idealnie zarówno dla początkujących, jak i obeznanych z tematem alkoholi osób. Jeśli jesteś miłośnikiem wytrwanych trunków, a ich jakość i smak ma dla Ciebie znaczenie, to wysokogatunkowe, porządnie wykonane urządzenia do destylacji z naszej oferty powinny Cię szczególnie zainteresować.